Najmłodsi uwielbiają naśladować dorosłych. Przyjmują ich pozy, mimikę oraz gesty, a także słownictwo. Zabawa w wieku przedszkolnym polega na naśladownictwie. Maluchy bawią się w sklep lub lekarza. Sprzedawca lub mały lekarz wczuwa się w rolę i uczy zachowań społecznych.
Dobrym prezentem dla kilkulatka będzie zestaw lekarski dla dzieci. Dzięki niemu, maluch nie tylko będzie się świetnie bawił, badając misie i lalki, ale będzie miał szansę na oswojenie lęku przed wizyta w gabinecie. Wiele dzieci panicznie boi się doktora. Mały lekarz poprzez przyjazną formę oraz charakter zabawy wyciszy strach.

 

Do wyboru mamy zestaw lekarski wykonany z tworzywa, czyli plastiku lub drewniany. Jeśli decydujemy się na pierwszą opcję, musimy pamiętać o bezpieczeństwie. Wybierajmy takie zestawy, by mały lekarz nie zaszkodził malcowi. Plastik musi być nietoksyczny. Nie może wydzielać żadnego chemicznego zapachu. Zestaw lekarski dla dzieci powinien mieć certyfikat Unii Europejskiej, który jest gwarancją bezpieczeństwa.
Drewniany mały lekarz jest zazwyczaj nieco droższy. Ciężej się nim manipuluje. Do jego zalet należy duża trwałość oraz zazwyczaj nietoksyczność.
Jeśli nasz mały lekarz nie dysponuje żadnym zestawem, możemy skompletować go sami. Prawdziwy stetoskop, patyczek drewniany i mała strzykawka zachwycą każdego malucha. Ponadto, prawdziwe instrumenty są odwzorowaniem lekarskich, dlatego lęk przed wizyta w przychodni z pewnością będzie mniej nasilony.
Nie zapominajmy o tym, by aktywnie uczestniczyć w zabawie z dzieckiem. Wspólna zabawa buduje więzi i stwarza okazje do tego, aby lepiej poznać dziecko.