Jeśli uważasz siebie za maniaka sportowego, nie lubisz siedzieć w miejscu a uwielbiasz aktywne spędzanie czasu być może powinieneś zwrócić uwagę na kursy trenera osobistego. Istnieje wiele powodów i zalet zawodu jakim jest trener personalny., na pewno znajdziesz wśród nich coś co przyciągnie i Ciebie.

Czym zajmuje się trener?

Jednym z głównych zadań osobistego trenera, jest szkolenie i uczenie innych, jak ćwiczyć poprawnie aby wysiłek przynosił oczekiwane efekty. Ćwiczenia same w sobie są tylko częścią drogi do osiągnięcia upragnionej sylwetki, wiąże się to też z poprawnym odżywianiem i odpowiednim stylem życia. Dlatego właśnie porady żywieniowe i dietetyczne niekiedy w ogólnym rozrachunku odgrywają zasadniczą rolę.

Każdy chce osiągnąć swoje cele jak najszybciej bez względu na to, czy jest to utrata wagi, rozbudowanie abs, czy wyrzeźbienie pośladków i nóg. Ale nie zawsze są one osiągalne tak łatwo dlatego wiele osób zniechęca się po pewnym czasie.
Trzeba mieć więc świadomość, że jako trener personalny trzeba być też swego rodzaju motywatorem i „wspieraczem” swoich podopiecznych. Należy zauważać wysiłek innych i doceniać nawet małe postępy – to bardzo motywuje do dalszej pracy.

Opinie na temat tego zawodu są podzielone. Niektórzy przeciwnicy uważają że to profesja nikomu nie potrzebna i nic nie wnosząca, ale z pewnością tak nie jest. Czasami zatrudnienie trenera personalnego to tylko jeden z czynników do osiągnięcia obranego celu, np. jeśli ktoś marzy o spadochroniarstwie musi mieć odpowiednią wagę więc może skorzystać z usług trenera i zrzucić zbędne kilogramy żeby spełnić swoje marzenie. Podobnie w przypadku chęci przebiegnięcia maratonu, osiągnięcia szczupłej sylwetki na ślub i wielu wielu innych sytuacji. Czasami w poważniejszych przypadkach kiedy nadwaga wiąże się z utratą zdrowia kontrolowanie ćwiczeń i pomoc nie tylko techniczna ale i motywacja wykwalifikowanego koordynatora jest na wagę złota.

Trener przede wszystkim motywuje do działania

Ile razy kładłeś się do łóżka i mówiłeś sobie: „Jutro wstanę wcześnie, pójdę na siłownię i zrobię godzinny trening przed pracą”, a potem obudziłeś się, wyłączyłeś budzik i zrezygnowałeś ze swoich ambitnych planów?
Tutaj trener osobisty ma kluczowe znaczenie. Zupełnie inaczej podchodzisz do sprawy kiedy wiesz że zobowiązałeś się do czegoś i musisz trzymać się pewnych ram. Jeśli umówiłeś się z trenerem na sesję, to jest znacznie bardziej prawdopodobne, że pójdziesz na nią, nawet mimo początkowej niechęci.

Jak wybrać odpowiedni kurs?

Wykwalifikowany trener osobisty ma wiedzę nie tylko z zakresu ćwiczeń, aktywności, fitness i odpowiedniej techniki wykonywania ćwiczeń. Aby ukończyć kurs każda osoba zobowiązana jest ukończyć szkolenia związane z odżywianiem, czynnikami wpływającymi na zdrowie czy kondycję.
Przed wyborem kursu sprawdź kto go prowadzi, jakie ma wykształcenie i osiągnięcia. Poczytaj opinie na temat kadry prowadzącej. Ćwiczenia powinny dotyczyć nie tylko ogółów ale omawiać też konkretne przypadki.
Co najważniejsze powinieneś na kursie dowiedzieć się nowych rzeczy, nabyć umiejętności których Ci brakowało i mieć pewność że teraz będziesz potrafił samodzielnie całą wiedzę wykorzystać.