Trend uprawiania sportu i prowadzenia zdrowego trybu życia łącznie ze zdrowym odżywianiem jest nadal na topie i co więcej pnie się wciąż w górę. W mediach społecznościowych wciąż jesteśmy atakowani z każdej strony propozycjami ćwiczeń, płaskimi brzuchami, smukłymi udami oraz fit przepisami. Żeby być fit trzeba najpierw zacząć aktywność fizyczną a żeby to zrobić powinniśmy zaopatrzyć się w strój sportowy.

Moda sportowa opanowała niemal każdy element naszego życia. Wydawałoby się że nie ma nic prostszego niż ubrać się na sportowo. Potrzebnych jest tylko kilka podstawowych rzeczy. Spodnie sportowe, spodenki gimnastyczne i koszule treningowe można nosić razem lub w połączeniu z inną odzieżą taką jak, np. dżinsy. Mimo to aby naprawdę wyglądać dobrze i stylowo także w sportowym wydaniu należy wybrać ubrania o sportowo inspirowanych detalach i dodać konkretne dodatki, aby uzupełnić swój wygląd. W ten sposób żadna kobieta nie powie że moda sportowa dla niej nie istnieje albo że jest nudna.

Luźno i sportowo

Przede wszystkim ubiór sportowy powinien być dopasowany do rodzaju sportu który uprawiasz. W zależności od tego zaopatrz się w sorty do koszykówki lub siłowni, spodnie treningowe lub do jogi czy spódnice tenisowych. Możesz nosić sportowy w komplecie aby uzyskać całkowicie sportowy wygląd, lub połączyć sportowe elementy z innymi ubraniami, aby jedynie oddać stylizacji sportowego charakteru. Przykładowo załóż dżinsy i koszulkę z logo firmy sportowej, a następnie wykończ wygląd marynarką i okularami przeciwsłonecznymi. Alternatywnie, sparuj spódnicę tenisową z botkami siatkowymi i modnym topem.

Sportowe dodatki

Możesz wybrać odzież z detalami sportowymi. Poziome paski, koszulki do rugby, koszule raglanowe (koszulki w stylu baseballu z kolorowymi rękawami), koszulki z krótkim rękawem i detale w stylu dżerseju, takie jak cyfry dodają całości sportowego wyglądu. Możesz również zdecydować się na sukienkę typu body z koszulką bez rękawów i sparować ją z okularami przeciwsłonecznymi oraz trampkami czy założyć koszulę rugby z dżinsami, butami i sportowym zegarkiem.

Moda wciąż na nowo nas zaskakuje i pokazuje że sztampowe rozwiązania dawno odeszły w niepamięć Dlatego właśnie nie bój się zaszaleć i bawić się modą oraz eksperymentować. Sportowy styl świetnie łączy się z klasyką ale wypróbuj też inne zestawienia, Blogerzy, celebryci i modelki, często pojawiają się a ulicach w sportowo eleganckich stylizacjach. Moda ma to do siebie że warto czasami poprzez nią wyrazić pomysł na siebie i łamać streotypy.