Grecja obfituje w liczne i przepiękne plaże. Na terenie tego kraju znajdziemy wybrzeża głównie kamieniste, jednak zdarzają się też plaże piaszczyste i żwirowe. Osoby pragnące wypoczywać na plaży piaszczystej powinni udać się do Włoch, gdyż tam jest więcej tego rodzaju plaż. Grecja jednak zachwyca swoją bogatą przyrodą jak i spuścizną kulturową, a także niepowtarzalną kuchnią, której próżno szukać gdziekolwiek indziej na świecie. Również niesamowitą atrakcją tego kraju są liczne, małe wyspy, które można zwiedzać pływając z jednej na drugą lokalnymi liniami morskimi.

Wyspa Zakynthos

Jedną z ciekawszych wysp greckich jest plaża siarkowa Zakynthos, jej nazwa to Xigia. W pewnej odległości od wybrzeża można tam znaleźć niewielkie kratery, z których wydobywają się duże ilości siarki. Dzięki temu woda na plaży jest niezwykle bogata w ten pierwiastek. Obecność siarki ma wpływ na zdrowotne właściwości kąpieli. Siarka w dużych stężeniach wygładza skórę. Właśnie dlatego na plażę przybywają liczni turyści, zainteresowani takim naturalnym spa. Oczywiście jakiś czas po kąpieli skóra będzie intensywnie pachnieć siarką, jednak nie należy się tym martwić, gdyż zapach zniknie po kilku dniach. Plaża ta jest jedną z mniejszych, dlatego dobrze być na niej w pierwszej połowie dnia, aby móc zająć sobie na niej miejsce.

Dojazd i bufet – dobre jedzenie

Plaża siarkowa Zakynthos jest łatwo dostępna jeśli chodzi o dojazd samochodem. Niektóre hotele również organizują wycieczki autokarowe na tę plażę. Najlepiej jest jednak wynająć auto w mieście i dojechać tam na własną rękę. Obok plaży znajduje się wygodny parking, więc nie ma problemu aby zostawić auto blisko zejścia na wybrzeże. Przy plaży znajduje się także restauracja na klifie, która zaopatruje plażę w napoje i przekąski. Można zamawiać tam także lody i napoje alkoholowe. Oczywiście radzimy się nie kąpać po wypiciu alkoholu ze względu na kwestie bezpieczeństwa. Na plaży nie ma ratownika, każdy więc musi samodzielnie o siebie zadbać.