Na sklepowych półkach, szczególnie w dużych sklepach typu galerie handlowe stosunkowo nie tak dawno zaczęła pojawiać się naturalna woda kokosowa, która w obecnym czasie staja się coraz bardziej popularna wśród konsumentów.
Zaczęła być szczególnie otaczania kultem w sferze sportowców, promujących zdrowy styl życia. Dlaczego woda kokosowa stała się produktem, który coraz częściej włączamy do swojej codziennej diety? Wszystko ze względu na wartości odżywcze jakie posiada.

Woda kokosowa jest pozyskiwana z wnętrza młodych zielonych kokosów, rosnących w tropikalnym klimacie Azji południowo-wschodniej. Największymi producentemi wody kokosowej w skali światowej są Tajlandia i Wietnam. Unikalność wody kokosowej polega na tym, że orzech kokosowy w trakcie całego procesu dojrzewania jest tak szczelnie zamknięty, że woda ta jest niezwykle sterylna, gdyż nie docierają do niej żadne niepotrzebne substancje ze środowiska zewnętrznego.
Woda kokosowa zawiera szereg substancji mineralnych w tym magnez, potas, wapń czy fosfor. Są to mikro i makroelementy bardzo ważne dla działania naszego organizmu.
Dzięki zawartości dużej ilości witaminy C, a także elektrolitów woda kokosowa doskonale nawadnia organizm zapobiegając odwodnieniu. Reguluje ciśnienie krwi, a nawet zmniejsza poziom złego cholesterolu, a co za tym idzie jest naturalną tarczą ochronną przed miażdżycą i chorobami układu krwionośnego.

Woda kokosowa – samo zdrowie

Szczególnie polecana jest dla osób walczących z nadwagą jak i dla aktywnych sportowców.
Regularne jej picie nie tylko nawadnia organizm, ale także doskonale go nawilża, co oznacza że nasza skóra staje się bardziej jędrna i elastyczna. Oczywiście nie sposób wymienić wszystkich dobroczynnych wartości tego tak pożądanego w dzisiejszych czasach napoju.

W krajach trzeciego świata wodę kokosową podaje się do transfuzji krwi, gdyż ma bardzo podobne właściwości do osocza krwi. Już sam fakt ten dowodzi niezwykłości tego płynu i nie bez powodu nazywany jest eliksirem życia.
Woda kokosowa znajduje również zastosowanie zewnętrzne. Można ją wykorzystać jako naturalny tonik na cerę trądzikową.
Decydując się jednak na zakup wody kokosowej musimy przede wszystkim pamiętać, aby wybierać produkty nie pasteryzowane, a jedynie naturalnie paskalizowane. Dlatego przy wyborze wody kokosowej zwracajmy uwagę na etykiety.