W ostatnich latach wielkim hitem stał się olej z konopi, który każdego dnia zyskuje sobie nowych zwolenników. Od wielu lat zioła konopi uważane są za rośliny narkotyczne, nielegalne w wielu krajach i wywołujące negatywne, uzależniające skutki. Po części wszystko to jest prawdą, jednak nie każdy wie, iż nie wszystkie składniki tych roślin działają tak samo. Przede wszystkim warto uświadomić sobie co to takiego CBD i THC, a także jaka jest pomiędzy nimi różnica. Otóż obie te nazwy to określenia mówiące o składnikach roślin konopi, jednakże ich działanie różni się ogromnie. Ten pierwszy to składnik wywołujący pozytywne skutki na nasz organizm, nieuzależniający i wręcz bardzo dla nas zdrowy, natomiast ten drugi składnik to właśnie substancja uważana za narkotyk, uzależniająca, powodująca halucynacje i mająca negatywny wpływ na nasz organizm, zdrowie i funkcjonowanie.

Właściwości konopi

Warto wiedzieć, że właściwości tej rośliny znane są nam i wykorzystywane przez nas już od czasów starożytnych, kiedy to przecież cała medycyna opierała się jedynie na roślinach i innych naturalnych składnikach. Dziś oczywiście naturalną medycynę wyparła medycyna laboratoryjna, sztucznie tworzona przez człowieka i rzecz jasna niezbędna w dzisiejszych czasach. Dzisiejsze leki znane nam z aptek są ogromnie potrzebne i bez nich nie wyobrażamy sobie życia, jednak niekiedy zdecydowanie warto wspierać się naturalnymi preparatami, pochodzącymi z natury, które również mogą bardzo dobrze wpłynąć na nasz organizm i wspomóc nasze zdrowie. W przypadku pozytywnych właściwości konopi kluczowy jest składnik nazywany kannabidiolem, który posiada wiele dobroczynnych właściwości. Mianowicie wspomaga nasze zdrowie, nie powoduje skutków ubocznych, nie jest psychoaktywny i nie odurza, ani także nie uzależnia, a za to wykazuje właściwości między innymi dermatologiczne, przeciwwymiotne, przeciwbakteryjne, przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwalergiczne.

Olej CBD

Najpopularniejszym sposobem przyjmowania tej substancji w ostatnim czasie jest olej, który można dziś dostać w bardzo wielu miejscach, zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i poprzez Internet. Taki olej dostępny jest w różnych pojemnościach, a także o różnych stężeniach. W zależności od stężenia można przyjmować go w różnych dawkach. Najlepiej przy wyborze odpowiedniego oleju skonsultować się z kompetentnym doradcą, który będzie umieć pomóc nam i doradzić konkretny olejek, choć zaleca się zaczynać od mniejszych stężeń. Warto zacząć na przykład od stężenia 5% i sprawdzić, jak taki olej będzie się sprawdzał w naszym przypadku, czy będą po nim jakieś widoczne skutki, czy też może okaże się on zbyt słaby. Wraz z czasem i doświadczeniem nabywanym podczas używania takiego olejku, można sięgać po mocniejsze preparaty, jeśli uznamy, iż mamy taką potrzebę. Jeśli jednak mamy wątpliwości co do właściwości, stosowania czy też innych aspektów tego oleju, zawsze warto skonsultować się ze swoim lekarzem i zapytać go o poradę.