Branża kosmetyczna rozwija się w ogromnym tempie, z roku na rok oferując swoim klientom coraz większe pakiety nowości. W doborze odpowiedniego zabiegu nie tylko ważna jest jego forma ale także finanse które trzeba poświęcić dla lepszego wyglądu czy samopoczucia. Obecne na rynku znajduje się dużo ofert zabiegów kosmetycznych, dających zaskakujące efekty, jednak należy przygotować się na duże wydatki z tym związane. Jednak dużo klientów, szczególnie kobiet, jest w stanie poświęcić bardzo dużo aby zdobyć upragniony wygląd i dobre samopoczucie. Gama oferowanych zabiegów kosmetycznych jest bardzo szeroka, dlatego też ciężko jest określić szczegółowy zakres cen oferowanych usług. Koszty zabiegów kosmetycznych mogą różnić się także w zależności od miejsca gdzie wykonujemy zabieg, a także czy osoba wykonująca go jest kosmetologiem bądź też lekarzem medycyny estetycznej.

Najdroższe zabiegi kosmetyczne

Do najdroższych zabiegów kosmetycznych twarzy należą na przykład:

– Maseczka wykonana z 24- karatowego złota. Ta metoda pozwala usuwać na przykład zmarszczki mimiczne, ale także dzięki takiemu zabiegowi klientka może poczuć się bardzo wyjątkowo. Koszta takiego zabiegu sięga około 3000 zł.

– Zabiegi kosmetyczne z wykorzystaniem jadu pszczelego. Jest to egzotyczna maseczka, którą wykonuje się w celu ujędrnienia skóry. Ten produkt naturalnego pochodzenia jest określany jako najbardziej skuteczny, szczególnie w porównaniu i innymi kosmetykami sztucznymi, nawet tymi z wyższej półki cenowej.

Zabiegi cieszące się dużą popularnością wśród klientek

1. Wypełnianie ust kwasem hialuronowym. Ten zabieg ma zazwyczaj dwa cele: zwiększenie objętości i poprawienie konturu ust, a także intensywne nawilżenie tych okolic, które z upływem lat stają się suche i tracą swoją sprężystość.

2. Wygładzanie zmarszczek. Do wykonania tego typu zabiegów wykorzystuje się botoks. Jest on jednym z najpopularniejszych tego typu wypełniaczy. Najczęściej stosuje się go do wypełnienia zmarszczek powstających na skutek mimiki twarzy, a także zmarszczek czoła, okolic oczu i brwi. Botoks działa w sposób blokujący przekazywanie impulsów nerwowych, prowadząc do porażenia skurczów mięśni w danej okolicy twarzy.

3. Peelingi medyczne wykonywane kwasami. Jest to bardzo skuteczny sposób w walce z trądzikiem, niedoskonałościami wywołanymi zatykaniem porów. Pomogą one także w walce z bliznami, czy miejscami na których pojawiły się rozstępy skóry. W niektórych przypadkach, tego typu peelingi mogą zadziałać nawet na zmarszczki.