Obecnie na rynku pracy pojawia się bardzo dużo ofert związanych z pracą dla kosmetyczek. Aby doskonalić swoje umiejętności należy korzystać z ofert firm szkoleniowych oferujących kursy kosmetyczne. Ze względu na to, iż ta branża rozwija się w bardzo szybkim tempie, wcześniej wspomniane kursy są niezbędne aby zawsze móc świadczyć usługi na najwyższym poziomie, spełniające oczekiwania klientek idących z duchem czasu i chcących wykorzystywać coraz to nowsze trendy.

Kursy związane z paznokciami

Już kilka lat temu manicure i pedicure żelowy lub hybrydowy zatrzęsły rynkiem kosmetycznym. To niezwykle trwałe formy dbania o paznokcie oraz zachowywania ich w odpowiednim stanie oraz pożądanej długości. Paznokcie żelowe i hybrydowe spełniają oczekiwania także klientek wykonujących pracę fizyczką, które chcą mimo wszystko zadbać o paznokcie i wyglądać kobieco. Szkolenia związane z budowa i stylizacją paznokci cieszą się dużą popularnością, ponieważ dają one możliwość pracy na samodzielnym stanowisku. Tego typu kursy kosmetyczne oferują zarówno zajęcia teoretyczne (na przykład związane z bezpieczeństwem i higieną pracy w salonie kosmetycznym, wskazania i przeciwwskazania do wykonywania zabiegów, omówienie niezbędnych sprzętów używanych w salonach kosmetycznych), a także zajęcia praktyczne (przygotowanie stanowiska pracy, opracowywanie naturalnej płytki paznokcia, manicure, techniki wykonywanych zabiegów, uzupełnianie ubytków, masaż dłoni, pielęgnacja). Przykładowe szkolenia z tego zakresu to:
– przedłużanie paznokci metodą żelową,
– manicure hybrydowy,
– zabiegi pielęgnacyjne dłoni i paznokci,
– nail art.

Kursy związane z pielęgnacją skóry ciała i twarzy

Zabiegi pielęgnacyjne to dla klientem odskocznia od codziennego życia i możliwość odprężenia się, zapominając o codziennych trudach. Dlatego też taki zabieg powinien nieść nie tylko przyjemność ale także pozytywne konsekwencje dla ciała klientki. Na kursach tego typu. kosmetyczki uczą się wykonywać poprawnie zabiegi na twarz i cało, takie jak na przykład:
– masaż twarzy i całego ciała wykorzystując różne metody (masaż pędzelkowy, klasyczny, antycellulitowy),
– depilacja twarzy i całego ciała,
– zabiegi na twarz (nawilżające, złuszczające, likwidujące sebum, dotleniające, odżywcze)
– zabiegi na ciało,
– peelingi (różne rodzaje),
– profesjonalne oczyszczanie twarzy,
– regulacja brwi i wykonywanie henny,
– niektóre kursy oferują również możliwość nauki wykonywania zabiegów przekłuwania uszu.