Lakier hybrydowy to hit ostatnich lat, który niemalże do reszty wyparł standardowy lakier do paznokci, który popularny był w ubiegłym dziesięcioleciu i w latach wcześniejszych. Dziś idąc ulicą, zapewne spotkamy wiele kobiet z pomalowanymi paznokciami za pomocą właśnie lakieru hybrydowego bądź też coraz to nowszych preparatów, gdyż już sam lakier hybrydowy powoli zaczyna być wypierane przez nowe wynalazki. Największą jego zaletą jest zdecydowanie trwałość i ładny wygląd paznokci, które najbardziej sprawiły, iż w ostatnich latach uroda wielu kobiet tak chętnie podkreślana jest za pomocą tego lakieru.

Jak nakładać lakier hybrydowy – krok po kroku

Nakładanie lakieru hybrydowego na paznokcie to proces bardzo prosty jako sam w sobie, jednak najtrudniejsze jest w nim oczywiście równe i ładne malowanie. Istnieją jednak na to sposoby, które pozwalają uprościć i ułatwić ten proces. Otóż na samym początku, kiedy zaczynamy pracę z paznokciami, warto odsunąć lub wyciąć skórki przy paznokciach, by wyglądały one estetyczniej i ładniej się prezentowały już pomalowane. Następnym krokiem, bardzo ważnym przy nakładaniu hybrydy jest delikatne starcie wierzchniej warstwy paznokcia po to, by pozbyć się wszelkich nierówności i dokładnie wyrównać płytkę w celu dokładniejszego przylegania później nakładanego lakieru. Tutaj przyda nam się specjalny preparat – cleaner, czyli płyn, dzięki któremu możemy dokładnie odtłuścić płytkę paznokcia, by lakier jeszcze lepiej do niej przylegał. W tym celu wystarczy wziąć kawałek papierowej chusteczki bądź specjalnie do tego przeznaczony wacik bezpyłowy, nasączyć go płynem, a potem przetrzeć nim paznokcie.

 

W tym momencie można rozpocząć proces malowania. Jako pierwszą warstwę nakładamy bazę, czyli bezbarwny lakier, zabezpieczający płytkę paznokcia przed później nakładaną warstwą kolorową, zawierającą dość silne składniki, w tym pigment, mogące wniknąć w płytkę paznokcia z nieprzyjemnym tego skutkiem. Bazy często bywają witaminowe, co oznacza, że dodatkowo odżywiają naszą płytkę paznokcia. Po każdej warstwie nakładanego lakieru należy włożyć rękę pod specjalną lampę, która utwardzi lakier. Kolejnym krokiem jest nakładanie lakieru kolorowego. Tutaj mamy pełną dowolność, gdyż wybierać możemy pomiędzy mnóstwem kolorów i wzorów, jeśli jednak nie wiemy, na jaki kolor mamy ochotę, warto zaczerpnąć inspiracje z Internetu. Warstwę koloru możemy nałożyć tylko jedną, jeśli efekt nam się podoba, jednakże jeśli kolor jest dla nas zbyt jasny lub zbyt prześwitujący, można dołożyć kolejne warstwy. Po każdej warstwie oczywiście utwardzamy lakier w lampie. Przy nakładaniu lakieru, warto co jakiś czas odsuwać delikatnie skórki, dzięki czemu w chwili malowania będziemy mieć większe pole manewru na paznokciu, a odrost paznokcia zacznie być widoczny później niż kiedy byśmy nie zastosowali tego triku. Ostatnią już warstwą jest warstwa top, czyli kolejny bezbarwny lakier, zabezpieczający warstwę kolorową przed czynnikami zewnętrznymi, mogącymi ją zniszczyć. Baza nadaje paznokciom ładnego wykończenia i przedłuża ich trwałość. Na koniec znów, podobnie jak na początku należy nasączyć wacik cleanerem i przetrzeć nim każdy paznokieć bardzo dokładnie.