Proces ubierania się wydaje się banalnie prosty, jednak niekiedy może stanowić prawdziwe wyzwanie. Wiele osób zastanawia się, co ubrać, jaka aktualnie jest moda, czy też jak odmienić swój monotonny styl ubierania się. Sposobów na to jest kilka, jednak przede wszystkim podstawową odpowiedzią na każdy ubraniowy problem jest ubieranie się zgodnie z samym sobą, bez względu na modę, czy na to, co powiedzą nam inni. Warto ubierać się po prostu, tak jak chcemy, nieważne czy to, co ubierzemy na siebie, aktualnie jest na topie czy wyszło z mody już 5 lat temu. Nadal pozostaje jednak problem związany z urozmaicaniem swojego stylu ubierania się. Załóżmy, że ktoś ubiera się codziennie niemal tak samo: spodnie, jakaś bluzka i sweter. Z czasem taki ubiór może stać się po prostu dla tej osoby nudny, co wtedy należy zrobić?

Dodatki do stylizacji

Bardzo prostym sposobem na urozmaicanie swojej stylizacji, nawet jeśli codziennie wygląda ona bardzo podobnie, jest noszenie biżuterii, czy innych dodatków do ubioru. Zmieniając każdego dnia na przykład torebkę czy biżuterię już zmieniamy swoją stylizację, mimo że na co dzień ubieramy się bardzo podobnie. Dodatki mają też taką ważną funkcję, iż dodają naszej stylizacji nowego charakteru i dodatkowego uroku, na przykład zakładając naszyjnik do prostej bluzki, już stajemy się o wiele bardziej eleganccy. Wybierając dodatki, warto jedno pamiętać, jeśli pracujemy, że nie wszystkie z nich nadają się do każdego rodzaju wykonywanego przez nas zawodu. Na przykład praca kucharki wymaga od nas ciągłego używania, moczenia i brudzenia rąk, wtedy warto zrezygnować z wszelkich pierścionków czy nawet bransoletek, gdyż będzie to wtedy dla nas po prostu niewygodne i niepraktyczne. W takiej sytuacji można postawić na inne dodatki, na przykład na drobny wisiorek, czy też kolczyki.

Odmienność

Dla zakończenia monotonności w swoich stylizacjach warto czasem zwyczajnie postawić na… odmienność. Chodzi tu dokładnie o to, by po prostu zacząć ubierać się inaczej. Może to być trudne na początku, kiedy jesteśmy przyzwyczajeni do swojego stylu ubierania, ale okazać się może, że wcale nie trzeba tu dużo zmieniać. Warto w takiej sytuacji przejrzeć zawartość swojej szafy i dokładnie ją przeanalizować. Dla ułatwienia sprawy można także na próbę ułożyć sobie kilka stylizacji ze swoich ubrań, założyć je na siebie i zrobić sobie zdjęcie w lustrze. Pozwoli nam to na stworzenie bazy zdjęciowej swoich stylizacji, co w przyszłości znacznie ułatwi nam ubieranie się, a raczej wymyślanie tego, co chcielibyśmy danego dnia na siebie założyć, zwłaszcza kiedy rano śpieszymy się gdzieś, a wcześniej nie przygotowaliśmy sobie ubrań. Podczas przeglądania swoich ubrań, warto także pomyśleć, jakie inne połączenia ubrań byłyby dla nas korzystne, a nigdy ich w ten sposób nie nosiliśmy, na przykład może okazać się, iż bluzka, którą zawsze zakładaliśmy tylko do jednej spódnicy, pasuje także do innej spódnicy i jeszcze do dwóch par spodni, o czym nigdy wcześniej nie pomyśleliśmy.