Słona woda jest ogólnodostępna na całym globie ziemskim, występuje w morzach i oceanach.
Woda morska posiada szereg zdrowotnych właściwości. Poświęćmy zatem wolną chwilę na zapoznanie się z kluczowymi informacjami dotyczącymi potencjału leczniczego tego jakże naturalnego składnika ekosystemu ziemi. Pod postacią ciekłego stanu skupienia, charakteryzującego się ogromnym korzystnym wpływem na nasze zdrowie i dobre samopoczucie.

Dobroczynne i wszechstronne właściwości wody morskiej

Przeanalizujmy teraz dokładnie te czynniki zdrowotne, które sprawiają, że słona z oceanów jest wyjątkowo zdrowa i skuteczna na wiele dolegliwości w trakcie regularnego jej stosowania.

1. Jakie właściwości ma woda morska a katar?
W trakcie kataru mocno obrzęknięta śluzówka nosa- mocno ogranicza swobodne oddychanie nim. Jednym z najskuteczniejszych oraz zarazem w 100% bezpiecznym sposobem na katar jest zastosowanie wody morskiej do udrożniania nosa.

Ważne!:
Roztwór z wody morskiej do nosa zawiera sporo cennych pierwiastków w swoim składzie. Są to kolejno: magnez, miedź, cynk, żelazo, selen, siarka, potas. Wykazuje ona równocześnie działanie przeciwbakteryjne oraz antyseptyczne wobec zakażenia, które powoduje nasilenie się objawów kataru. W trakcie aplikacji preparat oczyszcza błonę śluzową nosa z wszelkich jej zanieczyszczeń, drobnoustrojów i wydzielin. Co więcej, roztwór wody na jej bazie, ma działanie nawilżające, który ochrania błonę śluzową przed podrażnieniami.
Rodzaje wody morskiej na katar:

  • roztwory izotoniczne,
  • roztwory hipertoniczne.

2. Jakie właściwości ma woda morska a stan zdrowotny naszej skóry?
Regularne kąpiele w wodzie morskiej przywracają naszej skórze naturalną równowagę, Słona woda poprawia gładkość, miękkość oraz elastyczność dermy, a jednocześnie poprawia jej ogólną kondycję fizyczną + jej zewnętrzną estetykę.

3. Jakie właściwości ma woda morska, jaki to ma wpływ na krążenie krwi?
Słona woda występująca w morzach i oceanach również korzystne oddziałuje na krążenie krwi, albowiem reguluje ona oraz znacząco, ale bez przesady, bo stopniowo obniża ciśnienie tętnicze krwi (środek ten wykazuje podobne walory lecznicze, jakie np. ma sok ze świeżo wyciśniętych owoców aronii).

4. Jakie właściwości ma woda morska a proces detoksykacji organizmu ludzkiego?
Słona woda pochodząca z głębin morskich przyspiesza wszelkie procesy i przemiany materii, polegające na uwalnianiu organizmu ludzkiego od nękających go szkodliwych toksycznych substancji, osadzających się głównie w jego tkance łącznej. W dosłownym znaczeniu aktywuje ona (mobilizuje) w całości nasze ciało do usuwania z niego szkodliwych związków chemicznych oraz organizmów o charakterze patogennym, czyli destruktywnym.

Roztwór na bazie wody morskiej, kiedy nie należy go stosować?

Roztworów, gdzie występuje woda ze słonych mórz, w szczególności hipertonicznych nie powinno się używać, gdy występuje całkowita albo w dużej części -niedrożność nosa (u dzieci lub w skrajnych przypadkach u dorosłych osób). Roztwory o charakterze hipertonicznym do nosa dopuszczalne do są do użytku zewnętrznego w zależności od typu preparatu, np. od 3, 6, 18 miesiąca życia bądź nawet od 3 do 6 roku życia dziecka.

Woda morska , od teraz znane są nam- jej główne zastosowania. Jednak w powyższym tekście zostały poruszone najważniejsze kwestie zdrowotne i profilaktyczne, w których naturalny surowiec jest najczęściej wykorzystywany przez człowieka.