W ostatnich latach coraz bardziej popularny staje się tak zwany catering pudełkowy. Polega on, tak jak sama nazwa wskazuje, na zamawianiu gotowych dań, zapakowanych w pudełka. Ktoś mógłby powiedzieć, że nie ma potrzeby zamawiania takich cateringów, gdyż przecież można samemu sobie gotować, jednakże nie każdy ma na to chęć i czas, a dodatkowo możliwości, by samemu przyrządzać sobie potrawy. Dieta pudełkowa zwykle ma to do siebie, że można zamówić zestawy posiłków na dzień lub wyznaczoną ilość dni, przy czym zazwyczaj można wybrać kaloryczność dań, ich przeznaczenie, to znaczy jakiej diety są one częścią, a nawet konkretne dania. Można więc zamawiać jedzenie idealnie personalizowane pod samego siebie, będąc na jakiejś diecie, czy po prostu gdy brakuje czasu, możliwości lub chęci na samodzielne gotowanie. Pozostaje tylko pytanie: „Czy takie rozwiązanie w ogóle się opłaca oraz czy jest zdrowe?”

Czy to zdrowe?

Słowo „dieta” zwykle kojarzy nam się z odchudzanie , ale wcale nie musi tak być. Nie trzeba się odchudzać, by być na diecie, gdyż są diety bardzo różne, przeznaczone dla osób o różnych chorobach, przyzwyczajeniach, nawykach, smakach i tak dalej. Dziś znaleźć można taki catering, który byłby odpowiedzią praktycznie na każdą dietę, co jednocześnie oznacza, iż możemy również znaleźć takie oferty, które do przygotowania swoich posiłków będą używały jedynie naturalnych, zdrowych produktów, tak więc odpowiedź na pytanie: „Czy jedzenie z pudełek jest zdrowe?” rodzi się tak właściwie sama. Jest ona oczywiście zależna od konkretnej oferty, ale jak najbardziej, takie rozwiązanie może być i zazwyczaj jest nawet bardzo zdrowe.

Czy to opłacalne?

Pytania o budżet i pieniądze zawsze bywają trudne, a odpowiedzi na nie są zawsze bardzo zróżnicowane, jednakże w tym przypadku warto się po prostu zastanowić, czy w ogóle potrzebujemy takiego cateringu i jeśli tak, do dlaczego. Odpowiedzi na te pytania pomogą nam ustalić, czy stać nas na takie rozwiązanie. Otóż może się okazać, iż tak naprawdę samodzielne gotowanie sprawia nam radość, czasem nawet pomaga zwalczać stres i przede wszystkim mamy na to czas, wtedy zamawianie takich dań pudełkowych może okazać się jedynie zbędnym wydatkiem, no chyba że sami mamy na tyle dużo pieniędzy i taką wolę i ciekawość, by zamówić i przetestować na sobie to rozwiązanie, wtedy oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie. W zgoła innej sytuacji, zakładając, iż nie wyrabiamy się ze swoją pracą i obowiązkami w ciągu dnia, a gotowanie obiadu czy przygotowanie kolacji to dla nas prawdziwa udręka, taki pudełkowy posiłek od czasu do czasu lub zamówiony w ramach stałej subskrypcji na jakiś czas być może będzie idealnym rozwiązaniem, a my w końcu zyskamy więcej czasu na wykonywanie swoich obowiązków, czy po prostu na chwilę odpoczynku. Warto rozważyć wszelkie za i przeciw oszacować koszty, które ponosimy, nie zamawiając cateringu i koszty, gdybyśmy taki catering zamawiali, porównać je ze sobą i dopiero wtedy się zdecydować.