Każda historia miłosna jest jedyna i niepowtarzalna w swojej historii. Niektóre związki zaczynają się od pojedynczego uśmiechu, inne są skrywane latami. Istnieją również takie, któremu pomogły nowoczesne techniki komunikacji. Niezależnie od genezy powstania, ważne, by uczucia były trwałe i prawdziwe, a żar z biegiem lat nie gasł w sercu. Jak sprawić, by zainteresowanie partnerem było stałe, a może nawet jeszcze wyższe?

Drobne gesty, czułe słowa

Odważenie się na wypowiedzenie dwóch, znanych wszystkim słów, nie jest proste. Czasem, by mogły one paść trzeba wiele przeżyć i upewnić się, że to właśnie miłość. Jednakże po fazie zakochania się i odczuwania motyli w brzuchu, następuje zwykłe życie. Niejednokrotnie widzi się pary, które są ze sobą bardziej z przyzwyczajenia. Dlatego warto każdego dnia dbać o to uczucie! Partner nie domyśli się, że kobieta jest na niego śmiertelnie obrażona, bo kolejny raz nie wyniósł śmieci. Panie natomiast chcą słuchać miłych, czułych słów, by mieć potwierdzenie, że mężczyzna traktuje je poważnie.

Patenty na podsycanie uczucia

Istnieje wiele niezawodnych sposobów, by pokazać drugiej osobie, że się o niej myśli. Nie muszą to być od razu kwiaty i uroczyste kolacje. Czasem jedna pozostawiona wiadomość, czy piosenka z dedykacją znaczą bardzo wiele. Niejednokrotnie warto wstać chwilę wcześniej, by zdążyć, nawet w milczeniu, wspólnie zjeść śniadanie, czy napić się kawy. W ciągu dnia można wybrać się na niespieszny spacer. Kobiety uwielbiają być zaskakiwane, skradziony pocałunek lub niespodziewany komplement sprawią, że uśmiech z jej twarzy nie zniknie tak łatwo. Oczywiście można czasem zaszaleć i sprawić, że zagości erotyka.

Prezent, który jest zaproszeniem do czegoś więcej

W zabieganej codzienności powyższe gesty mogą być na przysłowiową wagę złota. Wykradanie sobie kilku sekund w ciągu dnia to, wbrew pozorom, chwile, które się zapamiętuje na lata. Ukradkowy uśmiech, czy frywolne spojrzenie znaczą wiele. Nawet samo objęcie ukochanej osoby wywołuje w mózgu uczucie przywiązania i wytwarza hormony odpowiedzialne za pozytywny nastrój. Jednak najważniejsza w tym wszystkim jest uważność i chęć bycia z partnerem.

Warto także zaplanować od czasu do czasu wieczór, weekend, czy wspólne wakacje. Sprawić, że atmosfera stanie się bardziej romantyczna. Nawet z pozoru banalne świece oraz koronkowa bielizna mają znaczenie dla rozwoju związku.