Jedwab to niezwykle delikatny materiał, który wymaga specjalnego traktowania. Jest piękny, wygodny i potrafi służyć przez długie lata. Poza tym jest to droga tkanina kojarzona z luksusem. Dlatego warto dbać o niego, aby cieszyć się ubraniami z niego stworzonymi jak najdłużej. Co jednak, gdy jedwabna bluzeczka zostanie poważnie poplamiona? Nic straconego!

Piorąc naturalny jedwab należy unikać wysokiej temperatury, wszelkich detergentów i pralek (nawet, jeśli pralka wyposażona jest w specjalny program do prania jedwabiu), aby nie zniszczyć tego delikatnego i jednocześnie drogocennego materiału. Ale jak pozbyć się uporczywej plamy lub odświeżyć jedwabną bluzkę bez pomocy pralki?

Do prania tak delikatnych materiałów jak jedwab świetnie sprawdzi się pralnia chemiczna. Profesjonalna obsługa, nowoczesne maszyny i specjalne środki piorące doskonale radzą sobie z najbardziej uciążliwymi plamami nawet na najdelikatniejszych tkaninach. Pralnia zajmuje się odświeżaniem Twojej odzieży, a Ty w tym czasie możesz zrelaksować się lub spędzać wydajnie wolny czas.

Pralnia chemiczna EBS posiada w swojej ofercie wyjątkową usługę. Pranie na telefon. Jest to usługa, dzięki której Twoja garderoba będzie w dobrych rękach. Wystarczy zadzwoni do pralni, umówić się na dogodny termin odbioru brudnej odzieży i dostarczania jej gotowej do noszenia. Szybko, łatwo i przyjemnie! Tak właśnie wygląda usługa pranie na telefon w pralniach EBS.

Do Twoich rąk wraca odzież czysta, świeża i gotowa do ponownego użytku. Jest wyprasowana i pachnąca. Niezależnie od tego, czy jest to jedwab czy inny materiał (bardziej lub mniej wymagający), pranie na telefon jest usługą, w której odpowiednio się o niego zadba. Ty zaoszczędzisz czas, energię i nerwy. I będziesz pewny, że ryzyko zniszczenia materiału zostało zredukowane do zera.

A jeśli mimo wszystko wolisz zaryzykować domowym praniem, pamiętaj, żeby użyć preparatu do zmiękczania wody, szamponu do włosów do czyszczenia. Nie mocz też materiału zbyt długo i nigdy w temperaturze wyższej niż 30°C. Nie trzyj, nie szoruj i dodaj do wody octu. Jak widzisz proces ten nie jest zbyt łatwy, czy nie lepiej skorzystać jednak z pralni?

Kategoria: dom, sprzątanie