Geranium jest zieloną rośliną doniczkową hodowaną przede wszystkim w domach. Na pewno nie mogło jej zabraknąć w mieszkaniach naszych babć. Częściej jest znana pod nazwą cytrynki lub tak zwanej anginki. Ta druga nazwa jest bezpośrednio związana z jej zastosowaniem. Fachowa nazwa tejże rośliny to pelargonia pachnąca, jednakże mało kto się nią posługuje i pod tą nazwą jest mało znana.
Anginka jest rośliną zieloną o rozpierzchniętych liściach, które potarte delikatnie dłońmi wydzielają słodki intensywny zapach o kwaskowatym smaku.

Geranium było przez lata rośliną leczniczą spychaną na tak zwany boczy tor, dopóki naukowcy nie potwierdzili przeprowadzając szereg badań jej właściwości, w szczególności bakteriobójczych i przeciwzapalnych.
Z aromatycznych liści tej nadzwyczajnej rośliny możemy przygotowywać napary, które pomogą nam zwalczyć infekcje i bóle gardła. Często mogą być stosowane pomocniczo w przebiegu anginy ropnej. Wdychanie naparów z geranium pomoże nam odpowiednio w ukojeniu nerwówa a także przygotuje nam spokojny sen. Takie napary są szczególnie polecane osobom podatnym na stres.
Same listki możemy także dodawać do zwykłej herbaty, które nadają jej wspaniałego kwaskowatego smaku. Będzie to w tym wypadku zamiennik cytryny.
Jeżeli chodzi natomiast o zastosowanie zewnętrzne geranium znane jest od lat przede wszystkim jako doskonały środek na rany, na które przykładamy świeżo potłuczone listki.
Przy infekcjach zapalnych ucha środkowego stosujemy doraźnie wkładając do ucha, zwinięty jeden listek cytrynki.

Dzięki czemu geranium jest tak silnie bakteriobójcze i przeciwzapalne. Wszystko to dzięki substancji zwanej olejkiem geraniowym.
Olej geraniowym zawarty w tej niedużej pozornej roślinie możemy również wykorzystać, wyłączając z tego zastosowanie opisane wyżej, jako dodatek do kąpieli czy też masażu.
Takie kuracje na pewno pomogą nam się odprężyć i zrelaksować szczególnie po ciężkim i stresującym dniu.
Jaki można wyciągnąć z tego wniosek? Każdy powinien posiadać w swoim domu czy też mieszkaniu na parapecie geranium. Po pierwsze, ze względu na jej zbawienne właściwości lecznicze, a po drugie ze względu na to iż jest to roślina stosunkowo tania i niezwykle łatwa w utrzymaniu.